Tipy a rady na rozlučku se svobodou

Historie a vznik rozlučky se svobodou

Historie a vznik rozlučky se svobodou

Rozlučka se svobodou je tradice, která se vyskytuje v mnoha zemích po celém světě. V zásadě se koná před uzavřením sňatku a je příležitostí pro budoucí nevěstu nebo ženicha, aby si naposledy vyšli s přáteli a rodinou a užili si poslední chvíle svobody před uzavřením manželství.


Jak probíhá rozlučka se svobodou

Jak probíhá rozlučka se svobodou

Rozlučka se svobodou je obvykle slavnostní událost, která se koná před uzavřením sňatku. Může mít formu formálního obřadu, během kterého se budoucí nevěsta nebo ženich symbolicky rozloučí se svobodou až po neformální přátelskou grilovačku. Koná se s účelem aby si budoucí nevěsta a ženich, naposledy vyšli s přáteli a rodinou a užili si poslední chvíle svobody před uzavřením manželství.


Girls just want to have fun

Girls just want to have fun

" Girls Just Want to Have Fun " je píseň amerického hudebníka Roberta Hazarda. Proslavila jí, ale verze americké zpěvačky Cyndi Lauper z roku 1983. Tato verze měla uznání jako feministická hymna a její videoklip získal ocenění Grammy. Cindy Lauper změnila část textů z původní písně a píseň vyjadřuje myšlenku, že všechny ženy chtějí mít stejné zážitky jaké mohou mít i muži


Like a Virgin

Like a Virgin

Like a Virgin " je píseň americké zpěvačky Madony. Mimo jiné píseň byla uznána jako jedna z nejlepších Madonniných písní a také jako ta, která z ní udělala superstar. Je lehká, chytlavá, snadno se na ní tančí a je zábavná. Písni se také připisuje povzbuzení žen a umělkyň z té doby, aby přijali svou sexualitu.


My Heart Will Go On

My Heart Will Go On

" My Heart Will Go On " je píseň z roku 1997 , kterou nahrála kanadská zpěvačka Celine Dion . Hudbu písně složil James Horner , její text napsal Will Jennings. Tato píseň je soundtrack slavnému filmu Titanic a v roce 1998 byla světově nejprodávanější single roku. Dokážete si představit Titanic bez této písně? James Cameron původně k filmu Titanic žádnou závěrečnou píseň nechtěl. "My Heart Will Go On" je jednoznačně jedna z nejromantičtějších písní na holčičí dýchánek. 


Macarena

Macarena

Píseň "Macarena" je známá hlavně díky legendárnímu tanci, který tuto hudební pecku proslavil a na mnoha diskotékách zvedne ze židle i netanečníky. Píseň je inspirovaná venezuelskou tanečnicí a název Macarena je španělské ženské jméno. Duo Los del Río se díky úspěchu písně dostalo ze španělských klubů do velkých vyprodaných arén a setkalo se i s papežem.


Barbie girl

Barbie girl

" Barbie Girl " je píseň dánsko-norské skupiny Aqua. Píseň se umístila na vrcholu žebříčků po celém světě. Získala uznání kritiky, který jí označili za "jeden z těch nevysvětlitelných fenoménů popkultury " nebo "kreslenou hymnou, kterou budete muset chirurgicky odstranit z hlavy."


Mamma Mia

Mamma Mia

"Mamma mia" je italské citoslovce používané v situacích překvapení, ohromení, úžasu nebo trápení. Pochází z dílně švédské skupiny ABBA. A kdo by neznal skupinu ABBA a její diskotékové hitovky 70. a 80. let? Mamma Mia! je taky název muzikálu, který nevypráví příběh skupiny, ale zahrnuje jejich skladby. Po skončení natáčení údajně celé herecké osazenstvo jejich písně doslova nesnášelo. Pokud jste film Mama Mia! můžete si udělat holčičí dýchánek a inspirovat se při přípravě svatby. Děj muzikálu je právě na svatební téma.


Gangnam Style

Gangnam Style

"Gangnam Style" je píseń z roku 2012 jihokorejského rappera PSY. Celých 5 let si držel prvenství jako nejsledovanější video na Youtube. Jako první video dosáhl limitu shlédnutí 1 miliardy a dosáhl maximální limit počtu shlednutí na YouTube. Počítadlo se zaseklo na čísle 2 147 483 647 a Youtube musel upravit svůj web, aby se počítadlo mohlo zvyšovat.


The Ketchup Song (Asereje)

The Ketchup Song (Asereje)

"The ketchup song" je píseň španělské čtyřčlenné dívčí pěvecké skupiny Las Ketchup, která se stala hitem v roce 2002. Někdy je tato píseň uváděná též "Aserejé". Skupina k písni natočila klip, v němž zpěvačky obsluhují v sexy plavkách.  Tento hit měl i svůj vlastní, v době největší popularity skupiny, dobře známý a oblíbený taneček, který má na svědomí nejmladší ze zpěvaček Lucía. Pamatujete si ho ještě?

Další